Read Vilkaču mantiniece by Ilona Leimane Free Online


Ebook Vilkaču mantiniece by Ilona Leimane read! Book Title: Vilkaču mantiniece
The author of the book: Ilona Leimane
Edition: Liesma
The size of the: 9.18 MB
City - Country: No data
Date of issue: 1991
ISBN: 5410007514
ISBN 13: 9785410007511
Language: English
Format files: PDF
Loaded: 2454 times
Reader ratings: 4.5

Read full description of the books:Romāns 1942. gadā publicēts "Latvju Mēnešrakstā" un 1943. gadā izdots atsevišķā grāmatā. Tas ir negaidīts un gandrīz sensacionāls pārsteigums lasītājiem un kritiķiem.
Romāns paliek nepārspēta virsotne trimdas rakstnieces I. Leimanes (1905-1989) daiļradē. Tajā pārsteidzoši bagāti rakstniece uzbūrusi 19. gadsimta etnogrāfisko vidi, kurā risinās vēstījums par divu jaunu cilvēku sarežģīto ceļu uz sapratni un mīlestību, pārvarot naidu divu dzimtu starpā.


Download Vilkaču mantiniece PDF Vilkaču mantiniece PDF
Download Vilkaču mantiniece ERUB Vilkaču mantiniece PDF
Download Vilkaču mantiniece DOC Vilkaču mantiniece PDF
Download Vilkaču mantiniece TXT Vilkaču mantiniece PDFRead information about the author

Ebook Vilkaču mantiniece read Online! Rakstniece Ilona Leimane dzimusi Rīgā 1905.gada 5.oktobrī namsaimnieku Jūlija un Lienes Hermīnes Leimaņu ģimenē. Jūlija Leimaņa māte Kristīne, dzimusi Endzelīna, bijusi valodnieka Jāņa Endzelīna māsa. Tas ietekmējis nākamās rakstnieces Ilonas Leimanes sevišķi lielo interesi par valodas bagātību.
Bērnībā Ilona vasaras pavadījusi pie vecmāmiņas un vectētiņa Ilzes un Indriķa Kļaviņiem Suntažu pagasta Eļmos. Apkārtējā daba uz meiteni atstājusi lielu iespaidu. Lielu ietekmi uz Ilonu atstāj vecaistēvs Indriķis, senu nostāstu zinātājs un labs stāstītājs, pagasta vecākais un izslavēts vārdotājs, kas jaunībā bijis arī skolotājs. Šķiet tieši vectēva ietekmē krāšņākā rakstnieces daiļrades daļa saistās ar senatni un no vectēva dzirdētie nostāsti atraduši vietu viņas grāmatās. Ilona ļoti agri iemācās lasīt. Jau 8 gadu vecumā vecvecāku mājās Ilona iepazīstas ar Aspazijas, Raiņa, A.Puškina, I.Turgeņeva, F.Dostojevska grāmatām un kļūst par gluži apmātu lasītāju. Ilonas vienīgās draudzenes tajā laikā ir pasaku bārenītes, princeses un laumas. Nostāstu ietekmē meitenei pat liekas, ka pārmērīgo lasīšanas kaislību viņai uzsūtījis nelabais. Rodas arī tieksme pašai kaut, ko sacerēt. 1913.gadā Ilonas tēvs nopērk īpašumu Pārdaugavā starp dzelzs un koka tiltu. Pa viņu mājas logiem ir redzama Daugava un Vecrīga. I.Leimane katru dienu gājusi pāri Daugavai uz 3.pilsētas ģimnāziju. 1928.gadā I.Leimane sāk studēt Latvijas Universitātes Tautsaimniecības un tiesību zinātņu fakultātē. 1932.gadā Ilona Leimane apprecas ar ārstu Indriķi Pārupu.
1944.gadā rakstniece dodas emigrācijā uz Vāciju. Vācijā - Flensburgā viņa pārdzīvo smagu uzlidojumu, un, kā pati raksta, tikai brīnums viņu izglābis. No 1950.gada līdz mūža beigām Ilona Leimane dzīvoja Parīzē. Novērtēdama Francijas galvaspilsētas bagāto kultūras dzīvi un brīvības garu, rakstniece atzina, ka tomēr tā arī nekad nav īsti tur iedzīvojusies. Ilona Leimane ir no tiem cilvēkiem, kurus trimdinieka liktenis samaļ sevišķi nežēlīgi - tas iedragā viņas psihi, un mūža nogali rakstniece pavada psihiski slimo dziedinātavā. Mirst 1989.gada 21.decembrī, apbedīta kādā Parīzes dienvidu kapsētā.

Pēc I.Leimanes atmiņām viņa pirmo dzejoli uzrakstījusi 12 gadu vecumā. Pirmais iespiestais dzejolis saucas „Nav ikdienas”,publicēts K.Skalbes vadītajā mēnešrakstā ,,Piesaule” Nedaudz vēlāk viņas dzejoļi parādās arī laikraksta ,,Brīvā zeme” literārajā pielikumā, ko vada E.Virza. Abi literārie krusttēvi kļūst par sirsnīgiem dzejnieces draugiem. No 1931.gada I.Leimane kļūst par laikraksta „Latvis” pastāvīgo līdzstrādnieci. Tur iepazīstas ar daudziem dzejniekiem. Īpaši sirsnīgas attiecības izveidojas ar Leonīdu Breikšu un Knutu Lesiņu.
Liels notikums rakstnieces dzīvē ir pirmā dzejoļu krājuma „Sirds”iznākšana (1935.), kas tiek labi novērtēts. E.Virza un J.Veselis, recenzējot I.Leimanes pirmo dzejoļu krājumu, atzīmē tā bagāto, daudzveidīgo tematiku un trauksmaino zemtekstu. I.Leimanes pirmā prozas grāmata ,,Sērmūkšu vīns” (1939) saturiski ir raiba. Stāstos risinās izšķiroši notikumi cilvēka dzīvē - apprecēšanās, šķiršanās, taču tam visam trūkst psiholoģiskas motivācijas. Ilona Leimane sarakstījusi arī divas bērnu grāmatas - ,,Knašais Pēterītis” (1939) un ,,Laimes zemē” (1942). Abās grāmatās izmantots populārais pasaku sižets par došanos pasaulē. 1942.gadā iznāk otrais dzejas krājums ,,Divas gaismas”.
1943.gadā iznāk romāns “Vilkaču mantiniece”, kas ir Ilonas Leimanes daiļredes spožākā virsotne. Tā ir viena no izcilākajām grāmatām latviešu 1940.gadu romānistikā, sava veida literārā sensācija. 1944.gadā I.Leimane par romānu saņ


Reviews of the Vilkaču mantiniece


JUDE

Best in Books

CHARLES

The book that found the answer to my question

ELIZA

Phone number to be written to protect against robots I wrote the number and downloaded no problems.

BENJAMIN

One of my favorite

HEIDI

An enticing cover and a controversial story.
Add a comment
Download EBOOK Vilkaču mantiniece by Ilona Leimane Online free

PDF: vilkau-mantiniece.pdf Vilkaču mantiniece PDF
ERUB: vilkau-mantiniece.epub Vilkaču mantiniece ERUB
DOC: vilkau-mantiniece.doc Vilkaču mantiniece DOC
TXT: vilkau-mantiniece.txt Vilkaču mantiniece TXT