Read Gazi ve Fikriye by Hıfzı Topuz Free Online


Ebook Gazi ve Fikriye by Hıfzı Topuz read! Book Title: Gazi ve Fikriye
The author of the book: Hıfzı Topuz
Edition: Remzi Kitabevi
The size of the: 885 KB
City - Country: No data
Date of issue: 2001
ISBN: No data
ISBN 13: No data
Language: English
Format files: PDF
Loaded: 1585 times
Reader ratings: 7.9

Read full description of the books:www.kitapezgisi.com

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile ona gönülden bağlanan Fikriye’nin arasında geçen yaşanmışlıklara bir roman edasıyla tanıklık ettiğimiz bir kitap. Yazarın uyarısı ile bu kitabın bir biyografi değil de tarihsel ve belgesel bir roman niteliğinde olduğunu öğreniyoruz. Fakat yazar kronolojik olarak ele aldığı savaşlar, cesaret öyküleri ve kararlılık hikayesini çok başarılı bir şekilde bizlere sunmuş. Tarih beni sıkar, boğar, fakat bir roman şeklinde meydana gelen ilerleme sonucunda sıkılmadan kitabın içerisinde yerimi buldum.

Açıkçası Fikriye ile Gazi arasında geçen ilişki kitapta belki de %20 lik bir kısmı kaplamakta. Diğer kısımlar ağırlık olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin ne gibi zorluklarla kurulduğunu, bu psikolojik savaş sırasında Ata’mızın psikolojik ve fiziksel olarak ne gibi engellerle karşılaştığını da bizlere sunmakta.

Ayrıca başarılarını çoğumuzun da bildiği Atatürk’ün yanı sıra annesi, kardeşi ve Fikriye ile de tanışarak onların özelliklerini de görüyoruz.

Belki de kitapta beni en çok etkileyen şey Ulu Önder Atatürk’ün de insani yönlerini yansıtması, savaş alanlarında kararlı, dik başlı ve mücadeleci tutumunun yanı sıra onun da bir insan olarak zaaflarının ve duygularının olduğunun görülmesi idi.

Aynı zamanda Fikriye’nin şahit olduğumuz bağlılığı, aşkı ve onu sonunda ölüme götüren kararlılığı da takdir edilmeye değer.

Bu ülke kolay kurulmadı. Bu Cumhuriyet kolay kurulmadı. Şu sıralarda içerisinde olduğumuz zor dönemlere bakıldığında Atatürk’ün ve silah arkadaşlarının verdikleri mücadeleyi okumak içimi burktu.

Umuyorum ki hepimizin atalarının verdiği bu mücadele ziyan olmaz ve şehitlerimizin kanları boş yere akmamış olur.

Sonuç olarak her Türk insanının, tarihi sevmiyor olsalar bile bu kitapla tanışmalarını dilerim.


Download Gazi ve Fikriye PDF Gazi ve Fikriye PDF
Download Gazi ve Fikriye ERUB Gazi ve Fikriye PDF
Download Gazi ve Fikriye DOC Gazi ve Fikriye PDF
Download Gazi ve Fikriye TXT Gazi ve Fikriye PDFRead information about the author

Ebook Gazi ve Fikriye read Online! Galatasaray Lisesi’ni 1942, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni 1948 yılında bitirdi. Strasbourg Üniversitesi’nde devletler hukuku ve gazetecilik alanlarında yüksek lisans (1957-59) ve yine Strasbourg Hukuk Fakültesi’nde gazetecilik alanında doktorasını yaptı (1960). 1947-58 yılları arasında Akşam gazetesinde önce istihbarat şefi, sonra yazı işleri müdürü olarak çalıştı. İstanbul Gazeteciler Sendikası’nın kurucuları arasında yer aldı ve başkanlığını yaptı. Paris’te Unesco Genel Merkezi’nde Özgür Haber Dolaşımı şefi olarak çalıştı (1959-1983). Uluslararası gazetecilik örgütleri arasında mesleksel işbirliği, basın ahlâkı, gazetecilik eğitimi ve gazetecilerin korunması projelerini yönetti. Afrika ülkelerinde, Hindistan’da, Filipinler’de gazetecilik eğitimi seminerleri düzenledi. Kara Afrika'da kırsal basın projesini oluşturdu. 1962 yılında Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin, o zamanki adıyla Basın-Yayın Yüksek Okulu’nun kuruluşu için, Paris’te Unesco’nun merkezinde ilk projeleri hazırladı. 1974-75 yılları arasında TRT’de Radyolardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı yaptı. 1986’da halen başkanlığını sürdürdüğü İletişim Araştırmaları Derneği’ni (İLAD) kurdu. Vatan, Milliyet ve Cumhuriyet gazeteleriyle çeşitli dergilerde diziler ve inceleme yazıları yazdı. Anadolu Üniversitesi, Galatasaray ve İstanbul Üniversiteleri iletişim fakültelerinde basın, radyo-televizyon tarihi, uluslararası iletişim ve siyasal iletişim dersleri verdi.


Reviews of the Gazi ve Fikriye


LIAM

Why do you need to write a phone?

ALEXANDER

A book that completely overturned consciousness

JULIA

Useful book, lots of information

CAMERON

He does not stop applaud author and his works.

ZARA

Why do I need to specify a phone?
Add a comment
Download EBOOK Gazi ve Fikriye by Hıfzı Topuz Online free

PDF: gazi-ve-fikriye.pdf Gazi ve Fikriye PDF
ERUB: gazi-ve-fikriye.epub Gazi ve Fikriye ERUB
DOC: gazi-ve-fikriye.doc Gazi ve Fikriye DOC
TXT: gazi-ve-fikriye.txt Gazi ve Fikriye TXT